Születésnapi nemzetközi győzelem

A profi játékosok is indultak a hétvégén rendezett Ukrán Openen, ahol többek között az amatőr mezőnyben (52 fő) 4 magyar golfozónk (Magyar Krisztián, Meznerics Gergely, Zilahy Csaba, Rózsa Dávid) sikeréért szoríthattunk. A tornát a Pannónia Junior Akadémia játékosa nyerte, ezzel pedig felkerült az amatőr világranglistára. Rózsa Dávid 237 (80. 77.80) érthetően nagyon boldog volt a verseny után.

„Nagyon örülök, hogy sikerült jól alkalmazkodnom a körülményekhez (zord időjárás, felázott talaj nehezítette a játékosok dolgát, szerk.!), kihívás volt és ez meglátszik a mezőny score-ján is. Sok pályán játszottam már, de ez benne volt nehézségileg a top 3-ban.

Ez volt a 3. Open, amit sikerült megnyernem, de a mostanival nem csak önbizalmat, hanem jogosultságot is szereztem a felnőtt amatőr világranglista tagságra.

Szeretnék még 2 jó évet játszani az amatőr mezőnyben, utána pedig a golf közelében hasznosítani az elméleti és gyakorlati tudásomat, tapasztalatomat.

A verseny alatt volt a 21. születésnapom. Szép ajándék ez a siker" - olvasható Pannónia Junior Akadémia Facebook oldalán, az Ukrainian Open Amateur Championship 2019 bajnokától.