Visszapillantó: ez történt a tavalyi Szenior Bajnokságon

Nemes versengés

Holnap kezdetét veszi az idei Szenior Bajnokság, amely minden eddiginél több nevezőt vonzott (STARTLISTA ITT). Mint beszámoltunk róla, az MSGT Elnöke, Dietrich Tamás is elégedett az előkészületekkel. Mielőtt azonban elütnének a hölgyek és urak, tekintsünk együtt vissza, mi történt a tavalyi tornán.
Összességében elmondható, hogy nagyon izgalmas, néhány mezőnyben végletekig kiélezett csata zajlott a győzelemért Kisorosziban. Mindhárom napon remekül előkészített helyszín várt a résztvevőkre.

Akadtak meglepetések, nagy hajrázók és papírforma eredmények is. Külön kiemelendő a szuperszenior Mills Errol teljesítménye (228: 73, 77, 78), aki az egész mezőny legjobb összesített eredményét szállította.

Magyarország XXIX. Szenior Bajnoksága jó hangulatban telt, amelyet a játék mellett a közös beszélgetések és szurkolások tettek teljessé. Mindvégig szinte nyárias idő fogadta játékosokat, egyedül az utolsó nap délutánján, a hirtelen jött vihar miatt kellett 1 órára félbeszakítani a játékot.

A Nemzetközi Bajnokság végeredménye

A hölgyeknél új bajnokot avattunk dr. Kárpáti Szilvia személyében, aki életében először nyert, 272 (86, 93, 93) ütéssel lett a 2018-as év magyar női szenior bajnoka. Az ezüst pozícióban a címvédő Wieser-Takács Zsuzsa 273 (90, 90, 93) végzett. A harmadik helyre Turkovics Ilona 282 (98, 94, 90) állhatott.

szuper szeniorok nemzetközi mezőnyében címvédés történt, ugyanis a lengyel Mills Errol 242 (85 78, 79) ellentmondást nem tűrően söpörte be a győzelmet Alan Burton 280 (93, 87, 100) és Juhász Sándor 289 (88, 105, 96) előtt.

A férfiak viadalában 2015 után újabb nyílt bajnoki címet szerzett Horváth Joe 232 (77, 76, 79), aki amerikai barátját, Martin Michaelt 238 (76, 80, 82) előzte meg. A harmadik helyre a nagyot hajrázó háromszoros magyar bajnok Kovács Titusz 247 (81, 89, 77) jött fel, akinek +5-ös score-ja a döntő napon a legjobbnak bizonyult.

A Magyar Bajnokság végeredménye

A talán legnagyobb izgalommal várt tűzijáték, a magyar férfi mezőny elsőségért, sajnos elmaradt. Horváth Joe magabiztosan gyűjtötte be élete első magyar bajnoki címét. Az igazi küzdelmek a második, harmadik helyért folytak dr. Takács János, Gratzl Ferenc, Kovács Titusz és Nagy István között. Végül Kovács Titusz, a már említett 77-tel és Gratzl Ferenc 79-cel állhatott a dobogóra.
A sorrend Horváth Joe 232 (77, 76, 79), Kovács Titusz 247 (81, 89, 77), Gratzl Ferenc 248 (86, 83, 79) lett. A nap vesztese Kopályi Tibor 249 (79,82, 88) volt, aki a második helyről kezdte az utolsó kört, végül lecsúszott a dobogóról.

„Nagyon büszke vagyok! Az utolsó putt után nagyon boldog voltam, hogy sikerült győznöm, már-már elérzékenyültem a végére. Köszönöm a sok gratulációt, amit a társaimtól kaptam. Többen odajöttek, köztük Kovács Titusz (77), Gratzl Ferenc (79) is, akik nagyon szépen hajráztak a végén, így a dobogóra állhattak. Kicsit sajnálom Koplányi Tibort, aki az első két napon nagyon jól játszott, de a végén lemaradt az első háromról. Ám a golf már csak ilyen, amikor begurul a 18-ason az utolsó putt, akkor van vége”
– értékelt Horváth Joe.

A hölgyeknél a magyar bajnokság végeredménye megegyezett a nyílt bajnokság legjobbjaival, azaz dr. Kárpáti Szilvia 272 (86, 93, 93), Wieser-Takács Zsuzsa 273 (90, 90, 93), Turkovics Ilona 282 (98, 94, 90) lett sorrend.

„Tavaly még különlegesebb készülés nélkül indultam a bajnokságon, ennek ellenére épphogy csak lemaradtam a dobogóról. Annyira megtetszett, a hangulat és a magyar golfos közeg, hogy már akkor eldöntöttem idén is biztosan itt leszek. Tudatosan készültem, aminek meg is lett az eredménye. Nagyon boldog vagyok, hogy egy kiélezett küzdelemben Wieser-Takács Zsuzsa elől sikerült elhódítanom a címet a nyílt, illetve a hazai mezőnyben. Emellett még számos különdíjban is részesülhettem. Ennyi díjat még sohasem nyertem egyszerre!”
– nyilatkozta feldobva, dr. Kárpáti Szilvia.

A hetven éven felüli, szuper szenior versenyzők bajnoksága, Juhász Sándor 289 (88, 105, 96) elsőségével zárult, Kulcsár Tibort 291 (98, 98, 95) és Mányi Istvánt 291 (93, 95, 103) megelőzve.

A díjátadó egyedire sikeredet, hiszen előtte egy különleges verseny zajlott: 19 üveg bort lehetett nyerni, melyből 14 talált gazdára. A játékosok nagyon élvezték ezt a mini versenyt is. A kupák mellett egyéb ajándékok is várták a versenyzőket: a hölgyek csodálatos üvegékszereket kaptak Lajtai Dia jóvoltából, a férfiak pedig egy-egy üveg bor büszke tulajdonosai lehettek.