Fucsovics legyőzte a világranglista 15. helyezettjét

Csaknem három héttel azok után, hogy október 5-én, a pekingi ATP-500-as verseny Fucsovics Márton (40. a világranglistán) 6:4, 6:4-re veszített az olasz Fabio Fogninivel (15.) szemben, a két játékos Bécsben, a hasonló kategóriájú viadal nyolcaddöntőjében újra találkozott egymással. Ezóttal a magyar teniszező került ki győztesen az összecsapásból! Ria, Ria!

"Az Australian Open második fordulójában az akkor 13. helyen jegyzett Sam Querrey legyőzése után pályafutása második legnagyobb skalpját aratta Fucsovics Márton (40.) azzal, hogy a bécsi ATP-500-as verseny (2 198 250 euró, kemény pálya) nyolcaddöntőjében 2.1-re felülmúlta az olasz Fabio Fogninit, aki a 15. az ATP-rangsorban, és az osztrák fővárosban a hetedik helyen emelték ki. Szerdai győzelmével Marci megvédte mindazon pontokat, amelyeket tavaly Bázelben szerzett, az élő világranglistán a 42. helyen jegyzik, tehát akkor sem változik érdemben a pozíciója, ha pénteken nem jön össze az újabb siker.
De miért ne jönne!? Ez esetben garantáltan hármassal kezdődne a kétszámjegyű ranglistahelyezése a legjobb magyar teniszezőnek!"