Mozgalmas hetek következnek

 A Pannonia Golf and Country Club versenyzője, a 16 éves Rózsa Dávid, stabil tagja a magyar válogatottnak, így az elvárások is nagyobbak vele kapcsolatban. Ezért a holtszezonban is sokat tett és tesz azért, hogy ezeknek megfeleljen: kidolgozott az étrend és az edzésterv, amely kőkemény elszántsággal párosul. Mindezekben személyi trénere, Thurn Gábor és dietetikusa, Kvasz Éva segíti. A golfedzésekben amerikai edzője, Tom Burnett pallérozza, Böndicz Gergő felügyelete alatt. Junior játékosunkra mozgalmas hetek várnak: Amerikába utazik Tom Burnett-hez, majd utána a válogatott ciprusi edzőtábora következik.

A Pannonia Golf and Country Club versenyzője, a 16 éves Rózsa Dávid, stabil tagja a magyar válogatottnak, így az elvárások is nagyobbak vele kapcsolatban. Ezért a holtszezonban is sokat tett és tesz azért, hogy ezeknek megfeleljen: kidolgozott az étrend és az edzésterv, amely kőkemény elszántsággal párosul. Mindezekben személyi trénere, Thurn Gábor és dietetikusa, Kvasz Éva segíti. A golfedzésekben amerikai edzője, Tom Burnett pallérozza, Böndicz Gergő felügyelete alatt. Junior játékosunkra mozgalmas hetek várnak: Amerikába utazik Tom Burnett-hez, majd utána a válogatott ciprusi edzőtábora következik.

Dávid nagy alázattal dolgozik, kondi edzése után beszélgettünk.

HG: Hogyan készülsz a 2015-ös év kihívásaira?

Lassan elkezdődik a szezon, várom már, hogy ott legyek az elütőn és lássam szállni labdát. Addig még van némi időm, amit próbálok minél hasznosabban eltölteni. Tisztában vagyok azzal, mik az elvárások irányomban, illetve, hogy mit várok el saját magamtól. A célom, a minél jobb felkészülés! A télen szerettem volna némi izomzatot magamra pakolni, ügyelve arra, hogy ne kössek be. Hat napot kondizom, személyi edzőm, Thurn Gábor felügyelet alatt. A hátra, a lábra és a csípőre fordítjuk a hangsúlyt, ami a golfozáshoz elengedhetetlen. Ezek mellett a hasizom erősítő gyakorlatokról sem feledkezünk meg, amelyek minden nap szerepelnek a gyakorlatsorban. Futóedzéseim is vannak, rendszerint 2-5 km.

HG: Milyen speciális étrenddel készülsz a szezonra?

A sportolók számára nélkülözhetetlenek a szénhidrátok, fehérjék, vitaminok és ásványi anyagok. De, hogy milyen forrásból mihez és mekkora mennyiségben lehet hozzájutni, ebben Kvasz Éva van a segítségemre. Ő állította össze az étrendemet:

Reggelire: puffasztott rizs, sonka (csirke).

Tízórai: Zöldségek (paradicsom, paprika)

Ebéd: 250 g csirke, 75 g barna rizs + zöldségek

Edzés után: protein shake

Uzsonna: ugyanaz, mint az ebéd

Vacsora: protein shake (este nincs szénhidrát bevitel)

HG: Milyenek most a golfedzéseid?

A tél miatt szimulátoron edzem, illetve nagy hangsúlyt fektetek a putt-okra. 1 méterről kezdem ötvenesével. Ha elrontom, kezdem elölről a számolást. A hely szűkössége miatta 2 méterig tudom gyakorolni.

HG: Hétfőn utazol az amerikai edzőtáborba Tom Burnett-hez. Várod?

Nagyon nagy megtiszteltetés, hogy utazhatok. Többször felmerült már ennek a lehetősége, de most végre megvalósul. Egy újabb nagy álmom teljesül azzal, hogy Amerikában folytathatom a felkészülésemet Tom Burnett kezei alatt. Biztosan jó hangulat lesz, amikor csatlakozunk Csicsihez a tesómmal és a válogatott csapattársaimmal. Számomra Rózsa Csilla Magyarország legjobb profi játékosa! Szeretnék fejlődni és megtanulni azokat a módszereket illetve technikákat, hogy miként tudok egyénileg is edzeni, felkészülni egy-egy versenyre. Csilla ezt nagyon jól elsajátította.

Nem jártam még a Tom Burnett Golf Academy-n, így nagy izgalommal várom! Kíváncsi vagyok, milyenek az amerikai pályák, amelyekről már olyan sokat hallottam.

HG: Hogyan folytatódik ezután a felkészülésed?

Amerika után Ciprusra utazunk a válogatottal, amitől nagyon sokat várok. Ciprus mindig egy különleges helyszín, amihez sok jó eredmény fűz. Itt a legfontosabb feladat a csapat összekovácsolódása. Mindenkinek meg kell találni a megfelelő helyét a társaságban, hogy az áprilisban kezdődő European Olympic Hopes Trophy-ra kellő önbizalommal és felkészülten érkezzünk meg. Úgy érzem, én készen fogok állni a szezon kezdetére!

Beszélgetésünk végén Dávid még megjegyezte, hogy elfogadja a szenior válogatott játékos, Kovács Titusz kihívását. Egy nyitott hendikeppel (senki nem kap semmilyen előnyt szerk.) fehér elütőről történő viadalra. A mérkőzésre az edzőtáborozások után, minden bizonnyal a máriavölgyi pályán kerül majd sor. Hogy ki nyeri az igazi hamisítatlan presztízs csatát, az majd elválik. Egy biztos, mi ott leszünk!


banner ugynoksegi v2 260px

Keresés