Micsoda végjáték – Profizmus a junioroktól

Závaczki Bálint minden idők legeredményesebb magyar junior bajnoka

A jubileumi, XXX. Magyar Nyílt Bajnokság kétségtelenül a kiemelkedő teljesítményekről marad emlékezetes, elég csak Závaczki Bálint, Bertényi Bence, Somogyi Bence vagy a mélyről visszajövő Sárközi Ricsi teljesítményét említenünk, de még sorolhatnánk. Nem volt hiány a bravúros mozdulatokból sem. A háromnapos – WAGR minősítésű – versenyen kilenc ország (Magyarország, Ausztria, Bulgária, Csehország, Litvánia, Németország, Szlovákia, Szlovénia, Ukrajna) 83 fiatalja állt az elütőhöz.

(főkép: Tátrai Béla)

Dörrenéssel indult

Az időjárás az utolsó nap némileg ráijesztett a játékosokra. Villámlás miatt a rajtot 20 perccel tolták el a szervezők, majd a Kiss Polett - Hofmanova Julie - Lehoczky Fanni alkotta 9. csoport bár el tudott ütni, ám az újabb villámcsapások miatt a versenybizottság úgy döntött, hogy leparancsolja a játékosokat a pályáról. Hosszabb várakozás következett, és a szervezők folyamatosan tájékoztatták a résztvevőket a fejleményekről. Végül a torna 11.20-kor indulhatott újra. Az időjárás ezután kegyeibe fogadta a résztvevőket és szép napsütéseben játszhattak.

NEMZETKÖZI

Nagy tapsot érdemelnek a kategóriák élmezőnyeinek tagjai, ugyanis profi játékosok teljesítményét meghazudtoló játékot nyújtottak a távoli elütőről {A kategória: fiúk (fehér), lányok (kék); B kategóriában standard: fiúk (sárga), lányok (piros)}.

A Fiúk „A” mezőnyében hármas versenyfutás volt a nemzetközi bajnoki címért Závaczki Bálint (Pannónia Junior Akadémia), Vid Joze Potocar (szlovén) és a Leon Heitz (német) trióban. Végig fej-fej mellett zajlott a csata és az utolsó lyukon dőlt el a győzelem sorsa. A nyílt bajnok végül - csupán egyetlen - ütéssel a szlovén Vid Joze Potocar lett, Leon Heitz-et (német) és Závaczki Bálintot megelőzve, akik azonos eredménnyel zártak (másik napi kör döntött az ezüstért).

Dobogó:
1. Vid Joze Potocar 212 (67, 71, 74), 2. Leon Heitz 213 (70, 68, 75), 3. Závaczki Bálint 213 (68, 70, 75)

A „B” mezőnyben Somogyi Bence (Pannónia Junior Akadémia) rajt-cél győzelmet aratott, 5 ütéssel Hristo Yanakiev (bulgár) előtt.  Oskaras Belousovas (litván) lett a harmadik.

Dobogó:
Somogyi Bence 219 (72, 74, 73), Hristo Yanakiev 226 (76, 71, 79), Oskaras Belousovas 230 (75, 75, 80)

A NŐK „A” csoportjában nem volt magyar érem, ám az izgalmak mindenért kárpótoltak minket. Lenka Nebeska (cseh), Vida Obersnel (szlovén), Barbara Car (szlovén) azonos eredménnyel zártak, így 3-as playoff-ra került sor. Ötszakaszos rájátszás döntött!

Berkenyei Daniella (Pannónia GC) legjobb magyar eredményt hozva a 9. lett.

Dobogó:
1. Vida Obersnel 218 (71, 72, 75), 2. Barbara Car 218 (72, 71, 75), 3. Lenka Nebeska 218 (72, 73, 73)

A „B” kategóriát (3 fős) Koharek Anna (Golfiesta) fölényesen nyerte Stern Lea (Pannónia Junior Akadémia) és Yelyzaveta Rastvortseva előtt.

Dobogó: 1. Koharek Anna 256 (80, 86, 90), 2. Stern Lea 283 (91, 99, 93) 3. Yelyzaveta Rastvortseva 338 (115, 114, 109).

HAZAI

A nagyoknál (A) utcahosszal Závaczki Bálint (Pannónia Junior Akadémia) győzött, begyűjtve ötödik bajnoki címét, ezzel minden idők legeredményesebb junior bajnoka lett (Rózsa Csilla és Szigeti 4x tudtak győzni, szerk.!)! A dobogó második és harmadik fokáért azonban ádáz csata folyt. Az utolsó napi -3-as score-jának köszönhetően Bertényi Bence (Balaton Golf) lett a második, míg a bronzérmet a szintén remeklő, par alatti eredményt játszó (-1) Sárközi Ricsi (Pannónia GC) szerezte meg (jobb 3. köre miatt) Kötél Bencével (Balaton Golf) szemben, tudniillik azonos ütésszámmal végeztek. Bencus az egész torna során kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, így nagy tapsot érdemel ő is.

Dobogó:
1. Závaczki Bálint 213 (68, 70, 75) 2. Bertényi Bence 220 (74, 77, 69), 3. Sárközi Ricsi 221 (80, 70, 71)

A kisebbeknél (B) Somogyi Bence hatalmas fölénnyel nyert Vu Péter (Highland) és Thomas Jackson (Golfiesta) előtt.

Dobogó:
1. Somogyi Bence 219 (72, 74, 73), Vu Péter 242 (81, 79, 82), Thomas Jackson 248 (76, 86, 86)

A lányoknál Berkenyei Daniella (Pannónia GC) megszerezte első magyar junior bajnoki címét a nagyot hajrázó Jaczkovics Emma (Pannónia Junior Akadémia) és Nagy Klára (Pannónia Junior Akadémia) előtt.

Dobogó: 1. Berkenyei Daniella 237 (78, 78, 81), Jaczkovics Emma 238 (80, 81, 77), Nagy Klára 255 (84, 83, 88)

A kétfős „B” mezőnyben Koharek Anna (Golfiesta), Stern Lea (Pannónia Junior Akadémia) lett a sorrend.

Dobogó:
1. Koharek Anna 256 (80, 86, 90) 2. Stern Lea 283 (91, 99, 93)

Emellett számos eagle is született:

1. nap: Leon Heitz (16. lyuk), Matej Stanic (14. lyuk)
  2. nap: Sántha Laura (2.), Fabian Schaur (14.), Vilius Belousovas (9.)
  3. nap: David Soukup (5.), Strasek Ziga (5.)

Igazi díjeső volt, hiszen a Magyar Golf Szövetség számos különdíjat is kiosztott. Különdíjban részesültek az U16 az U18, illetve az U21 kategóriák győztesei is (fiúk és lányok külön). Illetve különdíjat kaptak 14 éves korig a gyermekek, a nemzetközi (külföldi és magyar vegyesen) első három helyezett, külön a fiúknál és a lányoknál. Az U12 és az U14 győztese itt is külön díjat vehettek át.