Zilahy nyerte a jubileumi viadalt Hencsén

A hencsei pálya 30. születésnapját ünnepelte, ennek apropóján pedig jubileumi golfversenyt rendeztek szombaton a National Golf & Country Clubban. Az 56 fős mezőnyből kiemelkedett Zilahy Csaba, aki 75 ütéssel zárta a stabelford versenyt.

Hat bogey mellett három birdie és kilenc par került a szenior válogatott, Zilahy Csaba score-lapjára, amivel a megnyerte a 30 éves évfordulós versenyt Hencsén, bruttó stableford kategóriában. Batta Krisztina révén még egy nyolcvan alatti teljesítmény született a mezőnyben; a szenior női válogatott csapatkapitánya, aki a 18. szakasz leghosszabb drive-ját ütötte, összességében 79 ütéssel zárta a versenyt.

A bruttó mellett még négy nettó kategóriában hirdettek győztest: a férfi élén Gyimesi András, a nők között az U16-os Fehér Fanni Rebeka, míg a szenioroknál a Hencse klubtagja Nagy II. László diadalmaskodott, a „Vendég” kategóriát a Hencsén otthonosan mozgó, Tursics Attila nyerte.