Milák Kristóf bombaformában

Milák Kristóf fő számában, 200 méter pillangón végig vezetve nyert szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon, majd 50 méter gyorson is győzni tudott.

A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, világcsúcstartója délelőtt egy másodperccel jobbat úszott (1:55.43), mint egy évvel ezelőtt ilyenkor ugyancsak az előfutamban Kaposváron, ahol ezt megelőzően legutóbb versenyzett.

Ez alapján arra lehetett következtetni, hogy a 24 éves klasszis akár megismételheti egy évvel ezelőtti döntős eredményét (1:52.58). Ettől végül most messze volt - 1:54.90 perccel csapott célba -, de így is magabiztosan győzött. Klubtársa, Márton Richárd tudta - a táv háromnegyedéig - tartani vele a lépést, ő 1:56.32-vel zárt.

Milák a 200 méter pillangó után, olimpiai indulást érő idővel, 50 méter gyorson is nyerni tudott.

A Honvéd olimpiai bajnoka 21.89 másodperces egyéni csúccsal csapott célba, amivel teljesítette a párizsi indulási "kritériumot" (21.96). Milák korábban 100 és 200 méter pillangón már biztosította helyét a francia fővárosban sorra kerülő ötkarikás játékokon, 50 méter gyorson rajta kívül még Szabó Szebasztiánnak van meg a szintje.